Можливо, ви неодноразово зустрічали пости, в яких зібрані книги, що спокушають мандрувати. Можливо ви зустрічали перелік книг, які розповідають про бібліотеки, бібліотекарів, книги.
А ми вирішили поєднати ці теми та зібрати книги, які розповідають про мандрівки та про бібліотеки.
1. Умберто Еко. Ім´я рози.

Вичерпний роман про Індію! Більш ніж 800 сторінок книги присвячені пригодам втікача в одній з найбільш контрастних, суперечливих і загадкових країн світу. Любителів сходу порадує детальний опис індійських нетрів і розкішних палаців, божевільних переповнених потягів, глухих сіл і галасливих мегаполісів. Від першої до останньої сторінки книга просякнута щирою любов'ю автора до Індії, якій можуть заразитися навіть ті, хто до прочитання «Шантарама» жодного разу не цікавився цією країною.
3. Хорхе Луіс Борхес. Вавилонська бібліотека.

4. Гілл Адріан Антоні. На всі чотири сторони.
Звичайні подорожні нотатки очима незвичайної людини - ось що таке збірка оповідань А.А. Гілла - британського журналіста і критика. Його гострий розум і чіпкі очі примудряються помітити в будь-якій країні те, що давно випадало від уваги втомлених або надмірно захоплених мандрівників. Ви побачите абсолютно нову Японію і Африку, Америку і Кубу, Індію та Шотландію. І, можливо, захочете поїхати туди, щоб упевнитися особисто, що все саме так, як описує місцями саркастичний, а місцями дуже доброзичливий Гілл.
5. Вікі Майрон. Дьюі. Кіт з бібліотеки, який вразив весь світ.
Книга розповідає про життя кота Дьюї, починаючи з того холодного зимового ранку 28 січня 1988 року, як кошеня-підкидька знайшли в ящику для повернення книг, про дні його слави, і закінчуючи його смертю в 2006 році. Розповідає Вікі Майрон, яка дбала про кота, і про себе: своє дитинство, долю матері-одиначки, кар'єру бібліотекаря, боротьбу з онкологічним захворюванням.
Заснована на реальних подіях, ця книга розповідає історію Крістофера Маккандлес - юнака, який залишив позаду успішні перспективи, відмовився від грошей і відправився в подорож по Америці, все далі і далі йдучи від цивілізації. І книга, і знятий за нею фільм викликали бурхливу реакцію і масове паломництво на Аляску, до місць кульмінації роману - настільки емоційною, захоплюючої і красивою виявилася історія молодого американського романтика.
7. Карел Чапек. Куди зникають книжки.

Багато хто звинувачує цей популярний роман у надмірній сентиментальності і кажуть, що в магазинах йому місце на полиці з дешевим жіночим чтивом. Проте, історія жінки, яка зважилася на глобальні зміни в житті і відправилася в подорож світом, підкорила тисячі читачів. Три країни на «І» - Італія, Індія та Індонезія - допомагають героїні знайти внутрішню гармонію, а соковитий опис змушує читачів пристрасно бажати вмить переміститися в одну з них.
9. Стивен Кінг. Бібліотечна поліція.
У бібліотеці маленького айовського містечка химерно згинаються простір і час, із самих глибин підсвідомості виходить безжалісний месник-поліцейський, а тиха жінка поступово звертається в моторошне щось, що харчується людським страхом.
Об'їздивши без перебільшення весь світ, музикант, володар Оскара і Греммі, переконався, що найкраще спостерігати життя різних міст з сідла «двоколісного коня»: така точка огляду - швидше, ніж при ходьбі, і трохи вище пішоходів - не дасть занудьгувати, але при це дозволить розглянути міський пейзаж в деталях, недоступних пасажирам стрімко мчать автомобілів або поїздів. Велосипед гарний ще й тим, що залишає час на роздуми - і Девід Бірн щедро ділиться з читачем своїми думками про найрізноманітніші речі: політиці, музиці, архітектурі, історії та особливостях національного характеру.
Читайте, мандруйте, відвідуйте бібліотеки. Будьте особливими!
З повагою,
Ольга Козаченко,
провідний методист науково-методичного відділу
Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б.Лавреньова,
член Молодіжної секції УБА
Немає коментарів:
Дописати коментар