Вінниця – надзвичайно зелене місто, з безліччю парків та маленьких скверів. Головний парк міста називається парк Горького і знаходиться на площі Гагаріна. Біля центрального входу в парк збудовано величезну арку та стрілу, які, на думку більшості, є символами космонавтики. Та насправді ж, прообразом арки стала різьблена дерев'яна фігурка кішки. Скульптура ніби відтворює її вигнуту спину і котячі лапи. А якщо підключити уяву, то стрімку стелу можна уявити витягнутим вгору котячим хвостом-трубою.
Центра́льний міськи́й парк Ві́нниці |
Поруч – Центральний універсальний магазин, відзначений Орденом Трудового Червоного прапора. На площі перед ним розташовано фонтани з водоспадом та скульптура-надпис “Я люблю Вінницю”. Ідею запозичено в голандців, а нещодавно схожу ініціативу перейняли й кияни.
Велетенський напис «Я люблю Вінницю» на площі Гагаріна |
Вінниця – справжнє місто фонтанів, адже оглянути їх всі за один день просто неможливо! Вони є великі, є й малі, є такі, які зимують від водою, і такі, які нещодавно відкрилися для туристів по-новому. Про фонтан “Рошен” вже згадувалося в першій частині “Вінниці туристичної”.
Вінницька телевежа |
Зазирнувши до одного з нових районів міста - Поділля, можна відвідати оновлену бібліотеку-філію №11 Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, яка одразу привертає увагу колоритним фасадом з книг. Всередині бібліотеки на Вас чекають реконструйовані комфортні зали і нові меблі. Бібліотека обслуговує всі вікові категорії, тому тут є і дитяча зона з маленькими меблями і комфортні читали зали, а також конференц-зала. Ще одна з переваг бібліотеки, полягає в тому що вона має всі можливості для обслуговування читачів з обмеженими потребами, і це не тільки пандуси, а й спеціальні зони для гігієни таких читачів.
Бібліотека-філія №11 Вінницької міської централізованої бібліотечної системи |
Одна з цікавинок району - Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. академіка О.І. Ющенка, з мальовничим парком та двічі реконструйованими приміщеннями. Відкриття у Вінниці психіатричної лікарні пов'язане з діяльністю великого хірурга М. І. Пирогова. До речі, цікавим є той факт, що саме тут з 60-х років працював легендарний психотерапевт, заслужений гіпнотизер та екстрасенс СССР А. М. Кашпіровський.
Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. академіка О.І. Ющенка |
Про лікарню ходять чимало легенд, серед яких нібито на початку роботи до пацієнтів застосовували доволі нестандартні методи лікування, як кровопускання, опіки, п'явки, проносні засоби, оцет, голодування, водолікування тощо. А на початку ХХ століття лікарня використовувалася в якості в'язниці для “особливих” людей, з вельми екзотичними каторгами.
За часів Другої світової війни Гальдер та Гітлер провели перші дні свого перебування в Україні саме “в прекрасном парково-архитектурном ансамбле”. Та перебування фюрера у лікарні було недовгим, і згодом він перемістив свій штаб за місто, що іменується Ставка Гітлера – наразі реконструйована територія для туристичних екскурсій.
Ставка Гітлера Вервольф |
Загалом, весь комплекс лікарні виділяється своєю цікавою архітектурою в готичному стилі, який відображає особливість закладу. Та це ніяк не впливає на відвідування прилеглого парку мешканцями міста. Щодня і за будь-якої погоди тут можна побачити гуляючих з дитячими візками чи велосипедами, тому як атмосфера тут напрочуд заспокійлива. Неподалік від парку є вихід до річки Південний Буг, зі скелистого берега, якого можна спостерігати за пропливаючими повз пароплавами.
Річка Південний Буг |
На цьому наша подорож Вінницею не закінчується.
Ще багато цікавинок міста очікують нас у продовженні статті найближчим часом!
Сахарова Марія,
«Бібліотечний туризм: пізнай Україну та її бібліотеки»
координатор м.Вінниця у проекті
заступник голови МС УБА
Немає коментарів:
Дописати коментар