Пілігрими, прочани, подорожні, екскурсанти, туристи… Вервечка цих непосидющих тягнеться із сивої давнини у сьогодення. Від давніх віків людство любить подорожувати, пізнавати нове.
Завдяки подорожам ми автоматично набуваємо нових знань, накопичуємо багато позитивної інформації та корисних навиків. Хочемо ми того чи ні, подорожі включають нас в освітні і пізнавальні процеси. Завдяки подорожам з’являються нові друзі. Мандрівки сприяють цікавим знайомствам. Таким чином маємо надійну комунікативну фішку. І це все в реалі, в нашому житті - не через мережу!!!
А які ще позитивні аспекти впливу подорожей на нас ми не взяли до уваги? Це і гармонізація настрою, і очищення душі від зайвих негативних нашарувань, і звільнення від стресу (а маємо його чи не щомиті), і повернення радості в життя, і насичення новими враженнями. А головне – це енергетична підтримка, насичення життєвою енергією через позитивні емоції
Ось і маємо нову галузь в медицині, давно описану відомими вченими – туризмотерапію.
Фото: http://www.prirodasibiri.ru/?id_page=13&id_razd=147 |
Чому лікарі всіх віків і народів радять прогулянки перед сном? Чому взагалі прогулянки потрібні майбутнім мамам, людям у літах? Ви ніколи не замислювались, що спільного між прогулянками і туризмом? Лікарі мудрі люди! І тут важливе не тільки насичення киснем..
А ви спробуйте самі! Для початку прогуляйтеся містом де перебуваєте зараз. Подаруйте йому своє захоплення і хоч краплину своєї любові. Воно сторицею відплатить вам. Відгукнеться на перший же заклик про допомогу. Зверніться до нього подумки, всією душею. Місто огорне вас затишком і любов’ю. В складну хвилину місто підтримає вас, дасть сили, підніме настрій, зніме втому. Легка втома в ногах не рахується, вона - корисна. Дуже наполегливо рекомендуємо Вам спробувати подружитися з містом. Випробувано на собі! Це - позитивний досвід. А як все хороше, він має поширюватися
Якщо після прогулянки трохи болять ноги, то це нормально і навіть добре. Чому добре? Тому що Вам тепер не страшна одна жахлива хвороба, породжена благами цивілізації. Так, прогулянки та подорожі - хороший захист від малорухливості – гіподинамії.
А ще можна надихнутись віртуальними екскурсіями містом. Оберіть місця, які уподобали і визначте, як туди їхати. Потім виберіть погожий день, візьміть із собою друзів чи своїх гостей і вирушайте у реальну прогулянку містом. Воно дуже таємниче і багато чого приховує у двориках. Що мати при собі?
- Список місць для відвідування із маршрутом пересування.
- Парасолю.
- Термос із чаєм та канапками теж не завадить.
- Почуття гумору та готовність до нових знайомств. Бо таких як ми, виявляється у місті багато :)
Можна прогулятись віртуальними маршрутами Києва, підготованими колегами з Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»:
Де прогулятись Києвом, щоб миттєво підняти настрій, позбутись втоми, зняти стрес, повернути радість буття? Нещодавно в нашому місті з`явились чудні диво-створіння. Краплинки радості, любові й гумору розкидали по Києву скульптори — фантазери. Володимир Білоконь, Костянтин Скретуцький та ініціатори «Київської ландшафтної ініціативи» Вони заселили столицю диво-створіннями, виконаними з незвичайних матеріалів — від металу і дерева до пластикових виделок. «Мульті-чудики» надають місту надзвичайного тепла і шарму. Ці зернятка добра і любові, хоч на мить повернуть Вас у дитинство і неодмінно викличуть посмішку.
Пропонуємо Вам прогулятися фантастичними стежками, викуваних з металу диво — створінь, Володимира Білоконя. Фантазер і вигадник, він перетворює метал у живі казкові або алегоричні образи. Завдяки безмежній творчій уяві, може вдихнути життя в будь — які предмети: цвяхи, ліхтарі, лавки, сірники, каналізаційний люк — в що завгодно. Працює тільки з холодним металом. Але роботи зігрівають місто теплом любові його серця, плекають у киян почуття гумору та підіймають настрій. Вони до вподоби і киянам, і гостям міста.
До того, є панорамні подорожі у 3D-форматі «ПАНОРАМНА ПОДОРОЖ: з київських двориків – навколо світу».
Приємних прогулянок та гарного настрою!!!
Яскравих вражень!
Вирушаймо!
Вирушаймо!
Наталія Фоміна,
головний бібліограф Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»,
активіст проекту УБА "Як тебе не любити, Києве мій!"
Немає коментарів:
Дописати коментар