понеділок, 16 лютого 2015 р.

Туризмотерапія

Пілігрими, прочани, подорожні, екскурсанти, туристи… Вервечка цих непосидющих тягнеться із сивої давнини у сьогодення. Від давніх віків людство любить подорожувати, пізнавати нове.

Завдяки подорожам ми автоматично набуваємо нових знань, накопичуємо багато позитивної інформації та корисних навиків. Хочемо ми того чи ні, подорожі включають нас в освітні і пізнавальні процеси. Завдяки подорожам з’являються нові друзі. Мандрівки сприяють цікавим знайомствам. Таким чином маємо надійну комунікативну фішку. І це все в реалі, в нашому житті - не через мережу!!!

А які ще позитивні аспекти впливу подорожей на нас ми не взяли до уваги? Це і гармонізація настрою, і очищення душі від зайвих негативних нашарувань, і звільнення від стресу (а маємо його чи не щомиті), і повернення радості в життя, і насичення новими враженнями. А головне – це енергетична підтримка, насичення життєвою енергією через позитивні емоції

Ось і маємо нову галузь в медицині, давно описану відомими вченими – туризмотерапію.


Фото: http://www.prirodasibiri.ru/?id_page=13&id_razd=147


Чому лікарі всіх віків і народів радять прогулянки перед сном? Чому взагалі прогулянки потрібні майбутнім мамам, людям у літах? Ви ніколи не замислювались, що спільного між прогулянками і туризмом? Лікарі мудрі люди! І тут важливе не тільки насичення киснем..

А ви спробуйте самі! Для початку прогуляйтеся містом де перебуваєте зараз. Подаруйте йому своє захоплення і хоч краплину своєї любові. Воно сторицею відплатить вам. Відгукнеться на перший же заклик про допомогу. Зверніться до нього подумки, всією душею. Місто огорне вас затишком і любов’ю. В складну хвилину місто підтримає вас, дасть сили, підніме настрій, зніме втому. Легка втома в ногах не рахується, вона - корисна. Дуже наполегливо рекомендуємо Вам спробувати подружитися з містом. Випробувано на собі! Це - позитивний досвід. А як все хороше, він має поширюватися

Якщо після прогулянки трохи болять ноги, то це нормально і навіть добре. Чому добре? Тому що Вам тепер не страшна одна жахлива хвороба, породжена благами цивілізації. Так, прогулянки та подорожі - хороший захист від малорухливості – гіподинамії.

А ще можна надихнутись віртуальними екскурсіями містом. Оберіть місця, які уподобали і визначте, як туди їхати. Потім виберіть погожий день, візьміть із собою друзів чи своїх гостей і вирушайте у реальну прогулянку містом. Воно дуже таємниче і багато чого приховує у двориках. Що мати при собі? 
  • Список місць для відвідування із маршрутом пересування. 
  • Парасолю. 
  • Термос із чаєм та канапками теж не завадить. 
  • Почуття гумору та готовність до нових знайомств. Бо таких як ми, виявляється у місті багато :)


Можна прогулятись віртуальними маршрутами Києва, підготованими колегами з Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»:


Де прогулятись Києвом, щоб миттєво підняти настрій, позбутись втоми, зняти стрес, повернути радість буття? Нещодавно в нашому місті з`явились чудні диво-створіння. Краплинки радості, любові й гумору розкидали по Києву скульптори — фантазери. Володимир Білоконь, Костянтин Скретуцький та ініціатори «Київської ландшафтної ініціативи» Вони заселили столицю диво-створіннями, виконаними з незвичайних матеріалів — від металу і дерева до пластикових виделок. «Мульті-чудики» надають місту надзвичайного тепла і шарму. Ці зернятка добра і любові, хоч на мить повернуть Вас у дитинство і неодмінно викличуть посмішку.
Пропонуємо Вам прогулятися фантастичними стежками, викуваних з металу диво — створінь, Володимира Білоконя. Фантазер і вигадник, він перетворює метал у живі казкові або алегоричні образи. Завдяки безмежній творчій уяві, може вдихнути життя в будь — які предмети: цвяхи, ліхтарі, лавки, сірники, каналізаційний люк — в що завгодно. Працює тільки з холодним металом. Але роботи зігрівають місто теплом любові його серця, плекають у киян почуття гумору та підіймають настрій. Вони до вподоби і киянам, і гостям міста.

До того, є панорамні подорожі у 3D-форматі «ПАНОРАМНА ПОДОРОЖ: з київських двориків – навколо світу».


Приємних прогулянок та гарного настрою!!! 
Яскравих вражень!
Вирушаймо!Наталія Фоміна,
головний бібліограф Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»,
активіст проекту УБА "Як тебе не любити, Києве мій!"

Немає коментарів:

Дописати коментар