вівторок, 14 квітня 2015 р.

Топ-10 туристичних перлин Херсонщини

В 2014 році на Херсонщині був проведений конкурс на кращі туристичні об´єкти. Для участі в конкурсі експертами в сфері туризму було відібрано 32 туристичні об´єкти, які згодом прийняли участь в інтернет-голосуванні. За результатами було відвбрано 10 кращих туристичних перлин, які ми рекомендуємо Вам відвідати.

Оригінал: http://image.tsn.ua/media/images3/original/Sep2014/384544614.jpg

Історико - розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії»

Комплекс включає 45 хуторів, кожен з яких спеціалізується на окремому виді народного промислу і має відповідну назву. Серед них Стрілецький хутір, Гончарний, Гарматний двір, Цирульня, Музей українського побуту, Хутір коваля, Хутір здоров´я, Музичний хутір, Лозоплетіння, Бісероплетіння, Лялька-мотанка та інші.


Оригінал: http://www.xtour.org/imgkh/zel03.jpg
Тут в повітрі пахне чабрецем та м´ятою. Вся територія хуторів займає більше 100 гектар земельних угідь. Це єдиний в Східній Європі комплекс, розташований на незайманій природі Таврійської лесостепової зони.Також, на території комплекса можна відвідати музей домашніх тварин, порибалити чи покататися на лошадях, човнах чи катамаранах.

Комплекс надає такі послуги: екскурсії за одним маршрутом, квест-екскурсії, відвідування без екскурсовода, майстер-класи, харчування. Фото-відеозйомка безкоштовна.

Вартість вхідного квитка починається від 25 грн і досягає 75 грн (в залежності від маршруту). Докладніше ознайомитися можна тут: http://hutora.com.ua.


Біосферний заповідник «Асканія-Нова»

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна - найстаріший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України, що входить в сотню найбільш відомих заповідних територій планети.

Оригінал: http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/
Створив його барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колонистів, які освоювали південні українські степи та володіли землею, на котрій знаходиться Асканія-Нова.

В кінці ХІХ столліття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птиць та тварин. Дитяче захоплення Фрідріха стало справою життя, його зусиллями був створений зоопарк та дендропарк. Сучасна його площа складає 33,3 тисячі гектарів, третина яких – абсолютна заповідна степова зона. Біологічна різноманітність степових екосистем налічує більше 500 видів вищих рослин і більше 3000 видів тварин. Сотні тисяч туристів на рік приїзджають, щоб подивитись та поспілкуватися з тваринами в умовах дикої природи.

Квиток на екскурсії для дорослих складає 30 грн. Селище Асканія-Нова пропонує для Вас готелі, кемпінг, магазини, кафе та паркінг.Докладніше про послуги тут: http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/index.htm.


Рекреаційна зона «Арабатська стрілка»

Арабатська стрілка - одне з унікальних місць у світі. Це вузька піщана коса, що за розмірами не має собі рівних, - її довжина 113 км, ширина від 250 м до 8 км. Вона відокремлена від континентальної частини двома вузькими протоками і на півдні прилягає до Керченського півострова.

Оригінал: http://suntime.com.ua/img/content/sight/75/big_99129892830.jpg
У межах коси виділяють кілька типів рекреаційних закладів, серед яких 30 дитячих оздоровчих таборів, 76 пансіонатів, баз і будинків відпочинку.

Найважливішою особливістю рекреаційної зони є її географічне положення, яке вважається екологічно чистом природним місцем. Адже в радіусі ста кілометрів від Генічевська немає жодного екологічно шкідливого виробництва.


Курган "Огуз"

Найбільший курган причорноморського степу знаходиться біля селища Нижні Сірогози. Він вважається одним із найяскравіших історичних пам'яток знайдених на території Херсонської області.

Оригінал: http://www.panoramio.com/photo/74952524
На думку деяких археологів, які проводили тут свої дослідження, цей пагорб можна вважати могилою нащадка скіфського царя Атея, який правив у IV столітті до н. е. Крім того, Огуз вважається одним із найбагатших курганів. Свідченням цього є численні знахідки прикрас, які зараз прикрашають скіфські колекції Ермітажу та Національного музею коштовностей. Серед них золоті платівки із зображенням Діоніса, рогатих грифонів та медузи Горгони.

У 1901 році декілька таких знахідок стали причиною золотої лихоманки серед місцевого населення, яке масово почало копатися в землях пагорба, щоб відхопити собі частинку дорогоцінного металу.


Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії"

Фестиваль був задуманий ще у 1999 році художнім керівником Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша Олександром Книгою. Вперше він пройшов у Херсоні та Миколаєві, а вже з 2003 року фестиваль отримав статус Міжнародного і проводиться виключно в Херсоні.

Оригінал: http://www.blackseanews.net/files/image/%2810-99-99-99%29/1.jpg
Тут, театральні діячі обмінюються досвідом та знайомлять своїх глядачів із театральними прем'єрами і цікавими знахідками театрів України та зарубіжжя.

За 15 років проведення фестивалю глядачі встигли подивитися понад 200 вистав. Крім того, у фестивалі взяли участь 104 театри із 61 міста 15 країн світу. Серед них Україна, Білорусь, Молдова, Росія, Придністров'я, Литва, Латвія, Грузія, Азербайджан, Румунія, Польща, Угорщина, Ізраїль, Франція, Португалія.

З кожним роком театральний фестиваль набуває все більшої популярності серед туристів, які прагнуть подивитися нові театральні твори, серед них - мюзикли, хореографічні постановки, камерні, моно і вуличні вистави.


Острів Джарилгач

Це найбільший острів України та Чорного моря, який знаходиться у Каркінітській затоці за вісім кілометрів від міста Скадовськ і має статус орнітологічного заказника.

Оригінал: http://tur-katalog.ru/tag/dzhyrylgach/
Поява Джарилгач овіяна міфами та легендами, які розповідають історії про подвиги Ахілла та Геракла. Так, один із міфів оповідає про те, що острів утворився з піску, який кидала під ноги Ахілу богиня Артеміда. Вона хотіла врятувати свою жрицю Іфігенію від одруження з воїном, який намагався її наздогнати.

Сьогодні Джарилгач вважається безлюдним островом із довжелезним піщаним пляжем, який омивається чистими водами Чорного моря та Лиману. Багато туристів, які хочуть усамітнитися і помилуватися благородними оленями та муфлонами вибирають для себе дикий відпочинок на цьому острові.


Чорноморський біосферний заповідник

Заповідник, що розташований на території Херсонської та частково Миколаївської областей та був створений у 1927 році. Складається він із острівної, лісостепової та приморської ділянок. Крім того, він вважається найбільшим за площею заповідником України, який є природним еталоном водно-болотних угідь північного Причорномор'я.

Оригінал: http://exploreua.com/places/nature/reserves/black-sea-biosphere-reserve
Його можна вважати земним раєм для всього живого царства півдня. Адже фауна Чорноморського біосферного заповідника нараховує близько 3500 видів тварин, з яких 29 - занесені до Європейського червоного списку, а 124 види - до Червоної книги України. Та справжньою окрасою заповідника вважається Тендрівська коса, яку давні греки прозвали Ахіллесовим шляхом і побудували там на честь нього храм. 

З 1985 року заповідник увійшов до Міжнародної мережі біосферних резерватів, одержавши сертифікат ЮНЕСКО.


Комплекс для рибалки та відпочинку "Дельта Дніпра"

Комплекс відкрили у 2008 році у Білозерському районі Херсонщини. Славиться він своїми заплавами з великою кількістю риби та птахів. Саме тут знаходиться густа мережа водних доріг та рукавів, які займають площу в 350 кв. кілометрів і утворюють унікальний ландшафт.

Оригінал: http://deltadnipra.com/images/content/IMGP4090.jpg
Кожен рибалка мріє потрапити сюди аби виловити ляща, тараня, ліня, карася, щуку, коропа, сома або ж судака. Це справжній рай для азартного риболова, який тут може не лише половити риби, а й помилуватися гарними краєвидами і комфортно відпочити в одному із тамтешніх готелів.


Скадовський дельфінарій "Акварель"

Він вважається культурно-освітнім та терапевтичним центром, який, окрім розважальної програми, пропонує широкий спектр послуг не тільки дітям, але й дорослим.

Оригінал: http://ic.pics.livejournal.com/submarina28/18469035/404506/404506_original.jpg
Тут, глядачі можуть подивитися на баскетбол, в який грають дельфіни, побачити виступ дельфінів які співають, жонглюють, танцюють та навіть малюють. Крім того, на території дельфінарію знаходиться розважальне містечко з атракціонами, магазинчиками, експозиції екзотичних риб та морських черепашок, які можна відвідати разом з екскурсоводом.


Свято-Єкатерининський собор

Цей собор вважається першим кам'яним храмом міста та його духовним, культурним й історичним центром, побудованим у 1782-1787 роках на місці дерев'яної Михайлівської фортеці.
Він овіяний великою кількістю легенд та приховує багато таємниць. 

Оригінал: http://img-fotki.yandex.ru/get/4507/freeztime.18/0_4d9cf_9478d020_orig
Тут зберігається крісло, виготовлене спеціально для Катерини II, яка в 1786 році відвідала собор. Крім того, на його території поховано багато визначних особистостей, серед який легендарний князь Григорій Потьомкін-Таврійський та Сергій Волконський, принц Александр-Карл Вюртемберг-Штутгартський та молдовський князь Еммануїл Розмете тощо.

Храм сповнений архітектурних символів, які розкривають сенс підстави і назви Херсона, адже це перший православний храм міста.

Використані джерела:


Ольга Козаченко,
координатор м.Херсон у проекті
«Бібліотечний туризм: пізнай Україну та її бібліотеки»,
провідний методист Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавренова

Немає коментарів:

Дописати коментар